Новоолександрівська громада
Херсонська область, Бериславський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Нововоронцовська ДПІ повідомляє

 

До місцевих бюджетів Нововоронцовщининадійшло

майже 60мільйонів гривень

 

За словами спеціалістів НововоронцовськоїДПІ, приріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів порівняно з минулорічним показником склав 3 відсотки або 1,7 млн гривень.

Традиційно у доходах місцевих бюджетів найбільшу питому вагу займає податок з доходів фізичних осіб –34,7 млн гривень або 58 відсотків надходжень. Порівняно з січнем-листопадом 2019 року надходження з податку зросли на 2,1 млн гривень.

Також стабільно і суттєво поповнюють бюджети місцевих громад надходження з єдиного податку.На 01.12.2020 року ці надходження становлять 12,5млн гривень.

Не менш важливим джерелом наповнення місцевої скарбниці Нововоронцовського району залишається плата за землю. Загалом надійшло 10,7 млн гривеньплати за землю з приростом до минулорічногопоказника
106 тис. гривень.

Зростання надходжень до бюджету забезпечується, насамперед, завдяки сумлінності платників податків. Водночас заходи податкової служби щодо детінізації економіки, створення легального ринку зайнятості створюють значні бюджетні резерви, що сприяють розвитку територіальних громад.

 

Спрощенці першої групи тимчасово звільнені від сплати єдиного податку та єдиного внеску

 

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ, передбачені пільги для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку першої групи.

Зокрема, платники єдиного податку першої групи тимчасово звільняються:

- від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку);

- від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе. Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені періоди в розмірах та порядку, визначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про ЄСВ). У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб Законом про ЄСВ;

- для платників єдиного податку першої групи, які не сплачували страхові внески за грудень 2020 року, січень - травень 2021 року, такі періоди включаються до страхового стажу та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Тобто єдиний внесок та єдиний податок спрощенці першої групи можуть не сплачувати за грудень 2020 року та 5 місяців з січня по травень (включно) 2021 року. Важливо, що законом чітко визначено, що ці місяці несплати єдиного внеску включаються до страхового стажу єдинника першої групи.

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

Платники Нововоронцовщини сплатили

1,3 мільйона гривень за нерухомість

 

Протягом 2020 року до місцевих бюджетів Нововоронцовщини надійшло 1,3 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Порівняно з 2019 роком забезпечено приріст надходжень на 22 відсотки або 228,5 тис. гривень.

Спеціалісти Нововоронцовської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують: ставки податку на нерухомість визначаються рішеннями сільської, селищної, міської рад або ради ОТГ. Ставка податку за 1 кв. метр бази оподаткування складає до 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року.

На 1 січня 2020 року мінімальна зарплата складала 4723 гривні. Отже, у 2021 році максимальна сума податку на нерухомість дорівнює 70, 85 гривень за 1 кв. метр.

Коли необхідно сплачувати податок?

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - понад  60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - понад  120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - понад  180 кв. метрів.

Податкова за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника обчислює суму податку, яку мають сплатити фізичні особи, та до 1 липня надсилає платнику податкове повідомлення-рішення. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня його отримання. 

Що робити у випадку зміни місця проживання?

У випадку зміни місця проживання  повідомляйте податкову службу про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи - платника податків (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання / місцеперебування тощо), шляхом подання заяви за формою № 5ДР. Норми п. 70.7 ст. 70 ПКУ зобов’язують громадян подавати до контролюючих органів зазначені відомості протягом місяця з дня виникнення таких змін. 

 

ФОП та податкова декларація:

що з доходами фізичної особи - громадянина?

 

Спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують фізичним особам - підприємцям особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі - ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб.

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).

Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).
       Відповідно до п. 177.11 ст. 177 ПКУ фізичні особи - підприємці у податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону.

Форма податкової декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації (далі - Інструкція), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177).
         Відповідно до п. 8 розд. IІІ Інструкції у відомостях про власне майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду, емфітевзис):
     1) зазначаються відомості про нерухоме (рухоме) майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.

Кожній категорії об’єктів майна призначається окремий номер: 1 – земельні ділянки; 2 – житлові будинки; 3 – квартири; 4 – садові (дачні) будинки; 5 – гаражі; 6 – водойми; 7 – автомобілі легкові; 8 – автомобілі вантажні (спеціальні); 9 – водні транспортні засоби; 10 – повітряні судна; 11 – мотоцикли (мопеди); 12 – інше нерухоме (рухоме) майно;
     2) кожний об’єкт майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі:  1 – коду рядка; 2 – номера категорії об’єктів;  3 – місцезнаходження об’єкта нерухомого майна (країна, адреса) або марки (моделі) рухомого майна;  4 – року набуття права власності/року випуску (для рухомого майна);   5 -– загальної площі нерухомого майна (значення вказується у квадратних метрах);   6 – значення власної частки в загальній площі нерухомого майна;  7 – відмітки про надання майна в лізинг, оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (вказується позначкою «х»).
      Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має подавати за результатами календарного року податкову декларацію, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Коментарі від спеціалістів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у Facebook дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/tax.kherson.crimea.sevastopol.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Увага!

З 01.01.2021запроваджуються нові бюджетні рахунки.

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що з 01.01.2021
запроваджуються нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до
державного та місцевих бюджетів.

Нові бюджетні рахунки, сформовані Казначейством на виконання наказу Міністерства фінансів України від 28.12.2009 № 1539 «Довідник місцевих бюджетів», зі змінами, з урахуванням вимог статей 2, 5 та 6 Бюджетного кодексу України, змін в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів та/або їх перейменувань, а також утворення нових районів та
територіальних громад згідно з Постановою Верховної Ради України
від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» і
визначення адміністративних центрів та затвердження територій
територіальних громад Херсонської області, затверджених розпорядженням
Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 726-р.

Звертаємо увагу, що кошти, сплачені платниками з 01.01.2021 на старі
рахунки, за надходженнями не будуть зараховуватись Казначейством, а
повертатимуться платникам як нез’ясовані платежі.

 

Майнові податки поповнили скарбниці громад Нововоронцовщини на 12 мільйонів гривень

 

Як повідомили спеціалісти Нововоронцовської ДПІ, за 11 місяців
2020 року сплата майнових податків принесла місцевим громадам Новововоронцовщини 12 млн гривень.

Найбільша сума надійшла від сплати земельного податку. Землевласники та орендарі перерахували до бюджетів 10,7 млн гривень. Із них: 8,5 млн гривень сплатили фізичні особи з приростом 193,3 тис. гривень. Юридичні особи сплатили 2,3 млн гривень.

На другому місці за обсягом надходжень – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Цьогоріч до бюджетів територіальних громад власники нерухомості перерахували 1,2 млн гривень. Традиційно більшу суму сплатили фізичні особи - 910,4 тис. грн із динамікою приросту 21 відсоток або 158,7 тис. грн додаткових коштів. Водночас від юридичних осіб надійшло
283,5 тис. гривень.

Власники елітних автомобілів перерахували до місцевих бюджетів 68,8 тис. гривень.

Майнові податки були та залишаються істотним джерелом наповнення місцевих бюджетів громад Нововоронцовщини. Плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок – їхня сукупність складає податок на майно, який є бюджетоутворюючим у доходах місцевих бюджетів громад. Тож, податківці разом із органами місцевого самоврядування мають спільними зусиллями прагнути повної сплати майнових податків усіма власниками майна на територіях місцевих громад району.

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

 

Платники Нововоронцовщини сплатили

1,3 мільйона гривень за нерухомість

 

Медіаплан 

проведення інформаційно - просвітницького податкового тижня

 «Працюй, декларуй, будуй - громаду твоєї мрії»

за участі керівництва Головного управління ДПС у Херсонській області,

Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

у період з 01.02.2021 по 05.02.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь